ביום שלישי ה 7.6.16 קיבלה כרמית פריש את המקום הראשון בתחרות הבינלאומית של מרכז המחקר של Holland Bloorview kid  rehabilitation hospital שבטורונטו, קנדה, לעבודות מחקר של דוקטורנטים על מחקרה: "פיתוח מודל ממוקד הורים לשיפור התפקוד היום יומי של ילדיהם הצעירים עם תסמינים של ADHD" בהנחיית פרופ' שרה רוזנבלום מהמעבדה לתפקוד אנושי מרכב והשתתפות בחוג לריפוי בעיסוק ופרופ' עמנואל תירוש מהפקולטה לרפואה. הקריטריונים של חבר השופטים (7 שופטים ) ששפטו את עבודתה והרצאתה היו: מצוינות אקדמית, ייחודיות, חדשנות ומקוריות  והפוטנציאל של המחקר לסייע וליצור אפשרויות לילדים עם מוגבלויות.

הייחוד של עבודתה של כרמית הוא שהיא פיתחה אותה לאור צורך שזיהתה בקליניקה בקרב ילדים ומשפחותיהם – ויצרה מזה מחקר ברמה גבוהה מאוד .

יתר על כן בעקבות המחקר הועברה תכנית ההתערבות כבר לכ- 150 מרפאים בעיסוק ברחבי הארץ שמיישמים את התכנית עם משפחות רבות. תוצאות המחקר מעידים על הצלחתה של התכנית בשיפור הידע של ההורים, תחושת המסוגלות שלהם והתפקוד של ילדיהם.

התגובות של החוקרים בקהל למשמע ההרצאה של כרמית היו נלהבות, הם ציינו במיוחד את האופן שהתכנית נותנת אכן מענה אמיתי לצרכים של אוכלוסייה זו, את הרמה הגבוהה של המחקר ואת העובדה שיש כאן פתח לתקווה שניתן יהיה להימנע משימוש בתרופות לאוכלוסייה זו אם אכן יינתן טיפול בזמן, וטיפול המתאים לצרכיהם.

http://research.hollandbloorview.ca/events/bripursuitawardprogram/2016

חדשות

זכייה בפרס מחקר יוקרתי – כרמית פריש

ביום שלישי ה 7.6.16 קיבלה כרמית פריש את המקום הראשון בתחרות הבינלאומית של מרכז המחקר של Holland Bloorview kid  rehabilitation hospital שבטורונטו, קנדה, לעבודות מחקר של דוקטורנטים על מחקרה: "פיתוח מודל ממוקד הורים לשיפור…

להמשך קריאה...